کارشناس فروش ورق سیاه، اسید شویی و اسلب

کارشناس فروش ورق روغنی

کارشناس فروش گالوانیزه و رنگی

آدرس شرکت: اصفهان، خیابان سجاد، خیابان سپهسالار، ساختمان شهر ارا، طبقه اول، واحد 3
۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۰      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۱      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۲      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۳

ahaninfochannel      ahan_info

کلاف های فولادی طی فرایند نورد گرم و سرد به محصولات متعددی تبدیل می شوند که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارند. نورد گرم سبب به وجود آمدن ورق سیاه و نورد سرد سبب تولید محصولات سرد و روغنی خواهد شد. فولاد و آهن از گذشته به ضعیف بودن در مقابل خوردگی و زنگ زدگی معروف بودند؛ به همین علت برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی بر روی آن ها پوشش هایی اعمال می شود تا در برابر این عوامل از آن ها محافظت کنند.لازم به ذکر است که شما میتوانید  برای اطلاع از قیمت ورق آهن  به صفحه جداول وب سایت آهن اینفو مراجعه فرمایید.

با وجود این که محصولات فولادی دارای برخی از خواص هستند، اما اضافه شدن عناصر و پوشش های آلیاژی به آن ها سبب ایجاد یک سری جدید از خواص مکانیکی و فیزیکی و همچنین زیبایی بیشتر خواهد شد. در این مطلب به مقایسه دو محصول فولادی پوشش دار ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه می پردازیم که هر دو طی فرایند نورد سرد به دست می آیند. برای اطلاع از تفاوت ورق آلوزینک و گالوانیزه ادامه مطلب را مطالعه فرمایید. 


همچنین شما میتوانید مقاله ورق گالوانیزه چیست را در سایت ما مطالعه کنید.

مهم ‌ترین تفاوت ‌های ورق گالوانیزه و آلوزینک

مهم‌ترین تفاوت این ورق‌ها در ماده‌ای است که برای پوشش دادن سطح آن‌ها و افزایش مقاومتشان در برابر خوردگی استفاده می‌شود. این ماده در ورق‌های گالوانیزه فلز روی است اما در ورق‌های آلوزینک علاوه بر فلز روی، عناصر دیگری همچون آلومینیوم و سیلیسیم هم استفاده می‌شود. همین موضوع موجب ایجاد تفاوت ورق گالوانیزه و آلوزینک در زمینه‌های مختلف شده است.

درصد بیش‌تر ترکیب شیمیایی ورق آلوزینک را آلومینیوم تشکیل داده و سپس روی بیش‌ترین استفاده را در آن دارد. از سیلیکون هم به مقدار ناچیزی استفاده می‌شود. درصد معمول این عناصر در پوشش آلوزینک حدود 55 درصد آلومینیوم، 43 درصد روی و بیش از یک درصد سیلیکون است. به این ترتیب، تفاوت آلیاژهای به‌کاررفته در پوشش این ورق‌ها، باعث تفاوت در ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها شده است.

حهت اطلاع از قیمت ورق گالواینزه فولاد مبارکه به جدول نرخ ورق گالوانیزه این کارخانه مراجعه کنید.

تفاوت ورق آلوزینک و گالوانیزه چیست؟ کدام یک بهتر است؟

برای درک بهتر تفاوت های ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه ابتدا باید شناخت کاملی از هر دو محصول داشته باشید. به طور کلی ورق گالوانیزه نوعی از ورق های روغنی است که طی فرایندی در حوضچه مواد مذاب حاوی فلز روی می باشد. پوشش روی سبب حفاظت از ورق گالوانیزه  در مقابل عواملی مانند زنگ زدگی و خوردگی می شود. قیمت ورق گالوانیزه بر دیگر محصولاتی که از آن به دست می آید، اثر دارد.

برخی اوقات این پوشش ترکیبی از فلزات روی و آلومینیوم می باشد. ورق تولیدی در این روش آلوزینک یا گالوانوم نامیده می شود. علت نام گذاری این محصول به دلیل نام انگلیسی فلز روی (زینک) و ترکیب آن با فلز آلومینیوم، آلوزینک معرفی می شود. از نظر تفاوت این دو محصول اختلاف در عناصر پوششی دارند، اما همین پوشش متفاوت سبب ایجاد خواص مکانیکی در هر کدام و تفاوت در موارد دیگر می شود. در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.

تفاوت در کاربرد

با توجه به ساختار و ویژگی های ورق آلوزینک یا همان گالوانوم، این محصول در صنایعی به کار می رود که تحت تأثیر عواملی مانند زنگ زدگی و خوردگی قرار داشته باشند. از سوی دیگر ورق گالوانیزه نیز کاربردهای مشابهی داشته و بیشتر برای مقاومت در برابر خوردگی و استحکام مناسب کاربرد دارد.

به طور کلی اکثر ورق های فولادی پوشش دار مانند ورق شیروانی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم هستند، اما ترکیب آلومینیوم و روی بهتر از دیگر ترکیبات پاسخگوی این نیاز خواهد بود. البته استفاده از هر کدام به تنهایی نیز مقاومت را تضمین می کند، اما با این حال ورق آلوزینک از نظر استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بهتر از ورق گالوانیزه است. کاربردهای ورق آلوزینک شامل موارد زیر می باشد:

  •          کاربرد برای پوشش دادن دیوارهای موجود در محیط‌ های مرطوب
  •          کاربرد در نرده ‌ها و قاب‌ های فولادی
  •          در موارد مربوط به لوله‌ کشی و زه کشی
  •          جهت ساخت سقف مکان ‌های بزرگ و سوله ‌ها، به‌ خصوص در نواحی مرطوب و پر بارش
  •          استفاده در ساخت بسیاری از قطعات مهم خودرو
  •          تولید برخی وسایل خانگی مانند اجاق‌ گاز، آبگرمکن، کولر و یخچال
  •          ساخت دیگ ‌های بخار

تفاوت در ظاهر

تفاوت در ظاهر از دیگر اختلاف های مربوط به ورق گالوانیزه و آلوزینک می باشد. به طور کلی سطح ظاهری این دو محصول کیفیت یکسانی دارد، اما سطح ورق های آلوزینک یک دست تر و صاف تر می باشد. از سوی دیگر این محصولات به صورت رنگی مورد استفاده قرار می گیرند. ورق های گالوانیزه معمولاً به شکل ورق شیروانی یا ساده مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال سطح آن ها را نیز رنگ آمیزی می کنند، اما قبل از این فرایند نیز سطحی درخشان و براقی دارند.

تفاوت در دوام و مقاومت در برابر خوردگی

به طور کلی استفاده از محصولات فولاد ضد زنگ و استیل، در مواردی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی است، ترجیح داده می شود، اما مقرون به صرفه بودن ورق های پوششی سبب محبوبیت بیشتر آن ها در صنعت شده است. در مطالب قبل در مورد تفاوت فولاد ضد زنگ و فولاد گالوانیزه مطالبی را قرار داده ایم.

جالب است بدانید ورق های آلوزینک از نظر طول عمر و دوام نسبت به محصولات گالوانیزه برتر می باشند. به طور کلی پوشش آلوزینک از آلومینیوم، روی و سیلیکون تشکیل شده است. این محصول به راحتی آسیب نمی بیند و به همین علت طول عمر بیشتری دارد.

بر خلاف ورق آلوزینک، ورق گالوانیزه مقاومت و طول عمر کمتری دارد. حتی در برخی اوقات شاهد جدا شدن پوشش گالوانیزه از سطح ورق می باشیم؛ به همین دلیل پوشش آلوزینک چسبندگی بیشتری داشته و از این رو سبب دیرتر جدا شدن از سطح ورق خواهد شد. از این محصولات در کاربردهای حساس تر که ظاهر کار اهمیت بیشتری دارند، استفاده می کنند. این محصولات به گونه ای مقاوم هستند که حتی اگر خراشی بر روی آن ها ایجاد شود، باز هم خاصیت ضد خوردگی خود را از دست نخواهند داد.

تفاوت در وزن

ورق آلوزینک وزن بسیار سبکی نسبت به دیگر محصولات فولادی دارد. به طور کلی وزن ورق های پوششی بر اساس وزن اصلی آن ها محاسبه خواهد شد. چگالی فلز روی در حدود 7.13 و چگالی آلومینیوم در حدود 2.7 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد و چون بیشترین درصد پوشش ورق آلوزینک از عنصر آلومینیوم است، وزن آن سبک خواهد بود. سبکی وزن از جمله مهم ترین مزیت ها در انتخاب یک ورق فولادی مقاوم است.

تفاوت در ابعاد

ابعاد ورق های گالوانیزه و آلوزینک با یک دیگر متفاوت است. با وجود این که پایه تولید هر دو این محصولات ورق های روغنی می باشند و ابعاد آن ها مد نظر قرار می گیرد، اما با این حال در برخی از موارد بر ابعاد آن ها کنترل هایی انجام می شود. ابعاد محصولات فولادی به کارخانه تولید کننده آن ها بستگی دارد. عرض محصولات گالوانیزه و آلوزینک معمولاً 1، 1.25 و 1.5 متری می باشد. طول این محصولات نیز بین 1.5 تا 2 متر بوده و حتی در برخی اوقات طول آن ها بر اساس سفارش مشتری افزایش می یابد.

بیش ‌ترین تفاوت این محصولات از لحاظ ابعاد وابسته به ضخامت آن ها می باشد. ورق ‌های گالوانیزه به طور معمول ضخامت خیلی بیش‌تری از ورق‌ های آلوزینک دارند؛ خصوصاً اگر با استفاده از فرآیند گالوانیزه گرم ساخته شده باشند. به طور کلی ضخامت ورق ‌های آلوزینک بین 0.4 تا 0.8 میلی ‌متر است. در حال حاضر ضخامت محصولات گالوانیزه از 0.5 میلی ‌متر شروع شده و تا 2 میلی ‌متر هم عرضه می شود. بنابراین می‌ت وان گفت که این محصولات از لحاظ ابعاد طولی و عرضی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما ضخامت ورق‌ های آلوزینک از گالوانیزه کم‌ تر می باشد.

تفاوت در قیمت

از جمله مهم ترین عامل در قیمت محصولات گالوانیزه و آلوزینک، قیمت ورق روغنی می باشد، اما قیمت ورق آلوزینک همیشه از ورق گالوانیزه بیشتر است و این موضوع به سبب داشتن مزیت های بهتر است. به طور کلی کیفیت ورق و پوشش نیز تأثیر به سزایی در هزینه آن دارد. مقایسه این دو محصول از لحاظ نرخ، زمانی منطقی است که ورق پایه آن ها یکسان باشد؛ زیرا مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت این محصولات مقاوم، ورق پایه آن ها در تولید می باشد، اما نرخ ورق آلوزینک به دلیل داشتن پوشش روی و آلومینیوم بیشتر است.


برای اطلاع کامل از جزئیات و توضیح ورق روغنی به مقاله ورق روغنی چیست مراجعه کنید.

جمع بندی

به طور کلی از جمله مهم ترین ورق های فولادی مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی بعد از فولاد ضد زنگ، ورق آلوزینک و گالوانیزه می باشند. این دو محصول تنها تفاوت اصلی در پوشش خود دارند که سبب تمایز در دیگر ویژگی های آن ها خواهد شد. تفاوت در نوع پوشش، تفاوت در کاربرد، قیمت، وزن، مقاومت و ... از جمله تمایزات بین ورق آلوزینک و گالوانیزه می باشد.

پوشش ورق های آلوزینک شامل روی، آلومینیوم و سیلیکون می باشد؛ در صورتی که ورق های گالوانیزه دارای تنها پوشش روی می باشند. هر دو این محصولات به صورت رنگی و ساده عرضه می شوند، اما مقاومت ورق های آلوزینک در برابر عوامل خوردگی بیشتر می باشد؛ بنابراین تقاضای بیشتری برای آن وجود دارد.