کمیسیون ملی بهداشت چین مدت قرنطینه برای مسافران ورودی را از هفت روز به پنج روز کاهش داد.

دولت چین محدودیت های کرونایی در این کشور را کاهش داد. کمیسیون ملی بهداشت چین مدت قرنطینه برای مسافران ورودی را از هفت روز به پنج روز کاهش داد.  انتشار این خبر سبب مشاهده بهبود در بازار فیوچرز فولاد این کشور  و همچنین موجب امیدواری به بهبود اوضاع اقتصادی شده است.
روز جمعه قیمت قرارداد میلگرد و ورق گرم در بازار فیوچرز رشد بیش از 2 درصدی نسبت به روز قبل داشت و این بهبود در بازار نقدی نیز مشاهده شد. قیمت نقدی میلگرد و  قیمت ورق گرم به ترتیب با رشد 11 و 7 دلاری به 536 و 523  دلار رسید.
همچنین روز گذشته قیمت سنگ آهن در بازار واردات چین کمی بالا رفت. متوسط شاخص قیمت سنگ آهن با خلوص 62 درصد موسسه پلاتس 4.1 دلار رشد روزانه داشته است.

گرچه  کاهش محدودیت های قرنطینه ای به سرعت بهبودی در تقاضای فولاد چین ایجاد نخواهد کرد اما در صورت تداوم در سال آینده میلادی می توان به بهبود اوضاع امیدوار شد.

با توجه به چشم انداز بهبود مصرف و کاهش رکود بدهی بازار املاک، قیمت فولاد چین در سال 2023  می تواند روند صعودی به خود بگیرد.

فعالان بازار معتقدند این اقدام خبر خوبی برای امیدواری به کاهش بیشتر محدودیت های کرونایی در چین خواهد بود. به دلیل افزایش آمار ابتلا به کرونا  بازار با ابهامات زیادی روبروست و همه محتاطانه حرکت می کنند