در تاریخ 8 ژانویه، روز جمعه،منابع به Fastmarkets،گفتند که شاهد رکود بازار صادراتی بیلت فولادی کشور های CIS، در هفته ی اول ژانویه،بودند،اما تمایل نسبت به بازار افزایشی بود.

قبل از تعطیلات،قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان روس و اوکراینی،625-620 دلار به ازای هر تن فوب بوداما بنا به گفته های منابع،انتظار می رود قیمت بالاتری برای محموله های ارسالی ماه مارس،اعلام شود.

تولیدکنندگان اظهار داشتند که آنها محموله های ارسالی ماه فوریه را کاملا به فروش رساندند،در همان زمان،برخی از منابع بازار بر این باور بودند که هنوز تناژ های کمی از بیلت ارسالی ماه فوریه،در دسترس خواهد بود.

فعالیت های تجاری در هفته ی جاری،عمدتا راکد بود  و اکثر خریداران منتظر هستند تا پیش آمد احتمالی را ببینند.مقادیری از محموله های بیلت ارسالی ماه فوریه به قیمت 600 دلار به ازای هر تن به ترکیه،عرضه شد ،اما به گفته ی منابع،اکثر خریداران،تمایلی به خرید ندارند.

یکی از تجار به Fastmarkets،گفت:"در حال حاضر خریداران ترک،تمایلی به خرید بیلت ندارند ،تازمانیکه سمت و سوی بازار ،کاملا مشخص شود."

قیمت پیشنهادی بیلت ارسالی ماه مارس،از خاور دور روسیه،به جنوب شرقی آسیا،630-620 دلار به ازای هر تن تحویلcfr،گزارش شده بود،در حالیکه قیمت این محصول،قبل از تعطیلات سال نو،600 دلار به ازای هر تن بود.

منابع اعلام کردند که در هفته ی جاری، خبری از معامله ی جدیدی،نیست.زیرا قیمت مورد نظر خریداران از 600 دلار به ازای هر تن تحویل cfr،بالاتر نیست.

در نتیجه،شاخص روزانه ی Fastmarkets،برای بیلت فولادی صادراتی،فوب دریای سیاه،کشور های CIS،در روز جمعه،604 دلار به ازای هر تن ،ثابت ماند. این شاخص نسبت به هفته ی گذشته ثابت ماند،اما نسبت به ماه قبل،101 به ازای هر تن افزایش یافت.

 


ترجمه اختصاصی از آهن اینفو