جنگ روسیه و اوکراین تاثیرات زیادی بر بازار جهانی فولاد و انرژی داشته است و معادلات بازارها را در کوتاه مدت دچار نوسانات شدیدی نموده است

بر اساس آخرین قیمتهای دریافتی از طریق تجار و منابع جهانی مون قیمتهای محصولات جهانی به شرح زیر هست;


افزایش  2.7 درصدی قیمت اسلب برزیل از 730-750 دلار به 740 تا 780 دلار در هر تن بدنبال جنگ روسیه

کاهش  30 درصدی ارزش سهام شرکت اوراز (فولادساز روسی بدنبال شروع جنگ و وضع تحریم ها) : مدیر عامل اوراز: تحریم ها هیچ تاثیری بر تولید و توزیع ما نخواهد داشت.

اوراز ، سورشتال  و نوولیپتسک (بزرگترین فولادسازان روسی ) هنوز در لیست تحریم های اروپا قرار نگرفته اند.

با شروع جنگ و بمباران موشکی به اکراین بندرهای مهم اکراین مانند اودسا و ماریوپول توقف فعالیت داشته اند که این موضوع منجر به لغو سفارشات و یا تاخیر در تحویل محصولات عمدتا به بازار ترکیه شده است و منجر به افزایش قیمت بیلت فوب بنادر صادراتی  ترکیه از 705 دلار به 730 دلار در هرتن  شده است.

افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخل ترکیه از 930 -950 دلار به 950-970 دلار در هر تن

افزایش قیمت انرژی د ر اروپا به دنبال شروع جنگ  منجر به افزایش قیمت فولاد در بازار اروپا شده است 

افزایش 55 درصدی قیمت گاز در مجارستان

جایگزین  شدن تقاضای بیلت شرکتهای فیلیپینی از آسیای جنوب شرقی به دنبال تحریم روسیه  

پیش بینی می گردد با ادامه دار شدن جنگ روسیه و اکراین در کوتاه مدت قیمتهای آهن ورق و میگرد در بازار های جهانی و به دنبال ان قیمتهای  بازار افزایشی شدیدی داشته باشد در صورت ادامه دار شدن جنگ کشورهایی مانند چین ، هند ، ترکیه و آسیای جنوب شرقی که مزیتهای دسترسی به منابع زغال سنگ و جایگزین انرژی و گاز هستند می توانند به عنوان تعدیل کننده بازار و جایگزینهای این دو کشور باشند.

فعالان بازار می توانند با مشاوره رایگان با کارشناسان آهن اینفو در زمینه خرید و فروش محصولات فولادی ، صادرات و واردات در کوتاه ترین زمان ممکن به بازارهای جهانی دست یابند.