"قیمت ورق گرم صادراتی هند به  اروپا با کاهش قابل توجه 50 دلاری روبرو شده است و در مقایسه با یک هفته قبل، به 690 تا 700 دلار هر تن سی اف آر کاهش یافته است. در عین حال، کارخانه‌های تولید ورق در بازار داخلی اروپا به دلیل تکمیل برنامه سفارشات و تعمیرات خطوط تولید، فعالیت خود را متوقف کرده‌اند."

با توجه به روند کاهشی صادرات  قیمت ورق گرم هند به بازار اروپا  ممکن است باکاهش قیمت ورق‌های فولادی از جمله قیمت ورق گالوانیزه شود. این به دلیل این است که با کاهش قیمت ورق‌های گرم، تولیدکنندگان ورق در دیگر مناطق نیز ممکن است برای جذب مشتریان، قیمت خود را کاهش دهند. همچنین، ،یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد تغیر جهت تولیدکنندگان اروپایی  است به دنبال جایگزینی  موادی با قیمت پایین‌تر باشند که این نیز می‌تواند به کاهش قیمت ورق‌های فولادی تختی منجر شود.

 صادرات برای بسیاری از کشورها یکی از ارکان درآمدی است که به طور مداوم به دنبال بهبود و افزایش آن هستند. در این راستا، استراتژی درستی در صادرات می‌تواند به کشورها کمک کند تا در شرایط سخت و پیش‌بینی‌نشده، همچنان درآمد و فروش خوبی از صادرات محصولات فولادی خود داشته باشند. 

یکی از مهمترین عوامل در استراتژی صادرات، پیش‌بینی وقایع ناخوشایند مانند توقف خط تولید،بررسی موارد عدم قطعیت در بازار،مطالعه بازارهای هدف ،شناخت دقیق از بازارهای مورد نظر، شامل مشخص کردن نیازها و تقاضاهای بازار، تحلیل رقبا و قیمت‌های رقابتی و بررسی محصولات مشابه در بازاراست که در این موقعیت ، یک سیاست صادراتی درست می‌تواند به کشورها کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و پیش‌بینی وقایع  و بحران های ناخوشایند، به بهترین شکل ممکن از صادرات خود بهره ببرند.برای این منظور، اولین گام در استراتژی صادرات، ، می‌تواند به کشورها کمک کند تا با فهم دقیق از بازار، بهترین تصمیم‌گیری‌ها را برای صادرات خود بگیرند.


معرفی انواع ورق شیروانی به طور کامل

یکی دیگر از عوامل مهم در استراتژی صادرات، انتخاب بهترین روش‌ها و کانال‌های توزیع است. کشورها در سیاست خود دو گزینه پیش رو دارند که  بصورت مستقیم به مشتریان خارجی خود فروش کنند یا از طریق واسطه‌های توزیع فعالیت خود را انجام دهند. در هر صورت، انتخاب بهترین روش‌ها و کانال‌های توزیع، میتواند باعث حفظ کیفیت محصولات و کاهش هزینه‌های اضافی، شود.

به طور کلی ، استراتژی درست در صادرات، نیاز به  همکاری بین مختلف قسمت‌های کشور دارد. این شامل همکاری بین بخش خصوصی و دولت، تامین منابع و تسهیلات لازم برای توسعه صادرات و همچنین آموزش و آگاهی بخشی به کارکنان و تجارت‌کاران در زمینه صادرات است. که با ایجاد هماهنگی و همکاری بین این قسمت‌ها، کشورها می‌توانند به بهترین شکل ممکن از صادرات خود بهره ببرند و در شرایط سخت و پیش بینی نشده نیز به درآمد و فروش خوبی از صادرات محصولات فولادی  خود دست یابند.