جعفر سرقینی پیش‌ از ظهر امروز در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی و فاز 2 پروژه معدن طلای ساریگونی قروه که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور انجام شد، با اشاره به اینکه در این 7 سال اخیر توان تولید کشور را در تمام زمینه‌های صنعتی ارتقا داده‌ایم، اظهار داشت: توان تولید محصولات فولادی 83 درصد، خودرو 57 درصد، محصولات پتروشیمی 38 درصد و آلومنیوم 37 درصد نسبت به گذشته رشد داشته است.

وی افزود: در چهار ماهه نخست سال‌جاری در تولید مس 57 درصد، محصولات فولادی 34 درصد و تولید شمش آلومینیوم 23 درصد نسبت به چهار ماهه سال گذشته رشد داشته‌ایم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با این اقدامات توسعه‌ای توانسته‌ تاب‌آوری اقتصادی را دوام و قوام ببخشیم، تصریح کرد: اگر دولت توانسته با اقتصاد بدون نفت، کشور را اداره کند، حاصل اقدامات توسعه‌ای و رشد در زمینه‌های مختلف بخش صنعت است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 91، 6.5 میلیون تن واردات فولاد خام به کشور داشتیم و بیلان ما در بخش فولاد منفی 5.5 بود اما اکنون با اقدامات توسعه‌ای، بیش از 12.5 میلیون تن صادرات فولاد داریم. 

سرقینی از 41.5 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: این میزان صادرات در آینده با استمرار بیشتری دنبال شده و توسعه بخش صنعت سبب رسیدن به اقتصاد بدون نفت خواهد شد‌.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ذخایر استراتژیک همواره در دولت‌های مختلف وجود دارد، یادآور شد: در سال 94 بنا به دستور رئیس‌جمهور جدولی برای حفظ ذخایر استراتژیک تدوین و در سال 97 متناسب با شرایط روز بهبود و اکنون ذخایر استراتژیک کشور کامل و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

منبع : خبرگزاری تسنیم
#آگاهانه_خرید_کنید