واله برزیل تولید سنگ آهن با کیفیت خود را با ظرفیت سه میلیون تن در سال در پایانه انتقال سنگ معدن شولانگو چین آغاز کرده است. این واحد با همکاری بندر نینگبو ژوشان در حال تولید محصولی کاملاً جدید به نام GF88  است و بخشی از سنگ آهن را به عنوان ماده اولیه تولید این محصول به کار برده و مابقی را به صورت گندله به بخش فولاد چین عرضه می‌نماید.


واله اظهار می‌کند که GF88 یک راه حل سازگار با محیط زیست برای تولید گندله ارائه می‌دهد، ضمن اینکه رضایت مشتریان را در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای جلب می‌نماید.


GF88 "یک محصول معدنی واقعا سبز" است که از درصد بالای آهن، ناخالصی‌های کم و مقاومت بالا در برابر احتراق برخوردار است. همچنین تولید این محصول طی یک فرآیند منحصر به فرد، ابتکاری و سازگار با محیط زیست انجام می‌گیرد که نیازی به گرمایش یا آب نداشته و ضایعات نیز ندارد. "


به گزارش تیم تحلیلی آهن اینفو، علی رغم چالش‌های ناشی از بیماری همه گیر covid-19 ، تیم‌های فنی در برزیل و چین، ضمن حفظ سلامتی و ایمنی به عنوان اولویت‌های اصلی برای پیشبرد این پروژه سنگ آهنی در شولانگو با یکدیگر همکاری می‌کنند.


در حالی که کارخانه‌های فولاد در کشورهای دیگر به دلیل تقاضای ناچیز کوره‌های انفجار را تعطیل کرده‌اند، تولید فولاد در چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان، با سود بالا و اقدامات محرک دولت تقویت شده است.


با این حال، این کشور در تلاش است تا انتشار کربن را در صنعت به حداقل برساند. یک روند آلاینده تولید فولاد، شامل اضافه کردن ذغال سنگ به سنگ آهن برای ساختن فولاد آلیاژی است که تا 9 درصد تولید گازهای گلخانه‌ای جهان را باعث می‌شود. گفته می‌شود محصول جدید واله می‌تواند به کاهش این آلودگی کمک کند، زیرا استفاده از این گندله‌ها در ساخت فولاد باعث کاهش انتشار دی اکسید گوگرد و اکسید نیتروژن می‌شود.

واله، بزرگترین شرکت معدن سنگ آهن در جهان، همچنین بزرگترین تولیدکننده گندله است. این شرکت که مستقر در ریو دوژانیرو است در سال 2016 با گروه NZP برای راه اندازی تولید GF88 در دسامبر سال گذشته وارد همکاری شد. این غول معدن اخیراً متعهد شده است که حداقل 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند تا میزان انتشار مستقیم و غیرمستقیم گازهای گلخانه‌ای را تا سال 2030 به میزان 33 درصد کاهش دهد، ضمن اینکه قصد همکاری با توافق نامه پاریس تا سال 2050 را نیز در برنامه خود دارد.

تیم تحلیلی آهن اینفو
#آگاهانه_خرید_کنید