کارشناس فروش ورق سیاه، اسید شویی و اسلب

کارشناس فروش ورق روغنی

کارشناس فروش گالوانیزه و رنگی

آدرس شرکت: اصفهان، خیابان سجاد، خیابان سپهسالار، ساختمان شهر ارا، طبقه اول، واحد 3
۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۰      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۱      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۲      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۳

ahaninfochannel      ahan_info

قیمت بیلت صادراتی از منطقه‌ی کشور‌های مشترک‌المنافع همسود(CIS) هفته به هفته افزایش می‌یابد، این امر به دلیل افزایش قیمت ضایعات و بهبود گرایش مشتریان بویژه در آفریقای شمالی، رخ داده  است. در اواسط هفته، براساس گزارشات، محموله‌ای از بیلت کشورهای CIS، به قیمت 425 دلار به ازای هر تُن تحویل cfr به تونس، فروخته شده است که این قیمت تقریباً معادل 402-400 دلار به ازای هر تُن فوب دریای سیاه است. همچنین محموله‌ای از بیلت اوکراینی که می‌بایست از دریای آزوف ارسال شود به قیمت 395 دلار به ازای هر تُن فوب فروخته شد که معادل 400 دلار به ازای هر تُن فوب دریای سیاه می‌باشد. اما مقصد نهایی محموله در زمان انتشار مقاله تایید نشده است.

فعالان بازار اظهار داشتند که در طول هفته‌ی قبل، واردات بیلت فولادی از شمال اروپا مجدداً بهبود یافته است. یک خریدار الجزایری 40000 تُن بیلت را در اوایل هفته‌ی پیش رو معامله کرد.

رِنج قیمت کارخانه‌های کشور‌های CIS، 410-405 دلار به ازای هر تُن فوب دریای سیاه می‌باشد در مقایسه با قیمت 410-400 دلاری اوایل هفته افزایش مشاهده می‌شود.

بهبود قیمت ضایعات وارداتی در ترکیه در پی از سرگیری مجدد سفارشات برون مرزی یکی از دلایل خوش‌بینی نسبت به بهبود قیمت بیلت بود.

در تاریخ 28 اوت، شاخص روزانه‌ی برای ضایعات فولادی با گرید HMS 1&2(80:20 mix) مبدا ایالات متحده، تحویل cfr ترکیه 287.82 دلار به ازای هر تُن بود که نسبت به قیمت 281.79 دلاری در تاریخ 21 اوت افزایش قیمت مشاهده می‌شود.

با وجود افزایش قیمت ضایعات فولادی، مشتریان ترکیه عجله‌ای برای پذیرش قیمت بالاتر نداشتند و محصولات را به قیمت 415-410 دلار به ازای هر تُن تحویل cfr (معادل 400-395 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه)عرضه می‌کردند.

یکی از بازرگانان اظهار داشت: "قیمت محصولات فولادی تمام شده در ترکیه چندان خوب نیست."

همچنین چند تَن از فعالان در بازار پیش‌بینی کردند که به دنبال افزایش قیمت بیلت و میلگرد در بازار داخلی این کشور، در طول هفته‌های آینده، شاهد فعالیت و رونق بیشتری در بازار باشند.

قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین، نسبت به هفته‌ی قبل 30 یوان افزایش یافت و روز جمعه قیمت این محصول در محدوده‌ی 3670-3640 یوان (528-533 دلار) معامله شد.

در تاریخ 28 اوت، بیلت فولادی نیز در چین با احتساب ارزش افزوده، به قیمت 3410 یوان به ازای هر تُن معامله شد که نسبت به روز قبل 10 یوان افزایش مشاهده می‌شود. اما واردات بیلت در طول هفته بسیار کم بود و قیمت پیشنهادی برای این محصول 450-440 دلار به ازای هر تُن تحویل cfr چین بود، اما قیمت پیشنهادی خریدار تنها 435 دلار به ازای هر تُن تحویل cfr  بود. این مقادیر به ترتیب معادل 410-400 دلار به ازای هر تُن فوب دریای سیاه و 395 دلار به ازای هر تُن فوب دریای سیاه می‌باشند.

در تاریخ 28 اوت، شاخص روزانه‌ی برای بیلت صادراتی فوب دریای سیاه کشورهای CIS، با افزایش 1 دلار نسبت به روز قبل 401 دلار به ازای هر تُن بود.

تیم تحلیلی آهن اینفو
#آگاهانه_خرید_کنید