کارشناس فروش ورق سیاه، اسید شویی و اسلب

کارشناس فروش ورق روغنی

کارشناس فروش گالوانیزه و رنگی

آدرس شرکت: اصفهان، خیابان سجاد، خیابان سپهسالار، ساختمان شهر ارا، طبقه اول، واحد 3
۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۰      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۱      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۲      ۰۳۱۳۶۶۰۵۳۹۳

ahaninfochannel      ahan_info

در عرض کم تر از یک ماه دیگر صادرات فولاد به صفر خواهد رسید

توقف احتمالی صادرات فولاد خبری بود که عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اخیرا در مورد آن سخن گفته است. وی در این باره می گوید: رسما تا 19 مرداد ماه از واردات هر گونه کالای ایرانی به بازار منطقه ممانعت به عمل می آید که یکی از آن ها هم بخش بزرگ فولاد کشور است و پس از اجرایی شدن این تصمیم هیچکس حق جا‌به‌جایی کالاهای ایرانی را با هیچ وسیله ی ترابری ندارد. زمانی که از وی در مورد پیش بینی صادرات فولاد ایران سوال شد وی در پاسخ گفت: صنایع فلزی ایران در تاریخ هشتم آگست مصادف با ۱۹ مرداد ماه با اعمال تحریم‌ های آمریکا مواجه خواهد شد. وی ادامه داد: در صورتی که در این دوره زمانی اجناس ایرانی در بازار های مطقه مشاهده گردد سریعا ضبط خواهد شد و به همین دلیل کشور های منطقه هم خرید کالای ایرانی را ریسک بزرگی دانسته و حاضر به خرید آن نیستند. این موضوع منظره هولناکی را برای آینده صادرات محصولات فولادی ایران متصور می سازد و عرصه فعالیت را را سخت‌ تر و تنگ تر کرده است. اما خبر مسرت بخشی که در بازار داخلی به گوش می رسد این است که به گفته ی یکی از کارشناسان فولاد، فولاد سازان با قیمت های قبل بهای انرژی را پرداخت می کنند؛ با وجود این که دولت در سال گذشته با توجه به تورم در تمامی حوزه‌ ها، بهای انرژی را نیز افزایش داد اما این اقدام شامل فولاد سازان نشد. طبق آمار بخش کوره‌ های قوس الکتریکی در احیای مستقیم بیش ترین مصرف انرژی را دارد و گاز و برق بالایی مصرف می‌ کند و به همین دلیل است که دولت در زمینه انرژی بقول معروف هوای فولاد سازان را دارد و انرژی را بسیار پایین‌ تر از قیمت‌های جهانی در دسترس فولاد سازان خود قرار می‌دهد. همچنین از سال ۹۷ تاکنون دولت قیمت سنگ‌آهن را افزایش نداده و در مورد سه عامل سنگ‌آهن، برق و گاز که از جمله هزینه‌ های مهم فولاد سازان به شمار می رود، هیچ تغییر قیمتی اعمال نکرده است اما نکته جالب اینجاست که فولاد سازان در عوض اجناس خود را گران تر کرده اند.
رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در این باره تاکید کرد که باید دیدگاهمان را در فضای کسب و کار تغییر دهیم. وی در ادامه گفت: سیاست دولت پیگیری فرار های مالیاتی است و نه سختگیری!!
وی در عوض تحریم های همه جانبه آمریکا علیه ایران گفت: ما در حال حاضر جلوی واردات اقلامی که در کشور تولید می شود را گرفته ایم. ما در تولید انواع ورق فولادی خودکفا هستیم و امسال نیز تصمیم داریم که معادن کوچک را در حوزه های آلومینا، آلومینیوم، مس، فولاد، کنسانتره سنگ آهن و مس فعال کنیم و در گام بعدی با فعالان این بخش قرارداد بلندمدت منعقد کرده و محصولات آن ها را بصورت تضمینی و به قیمت روز خریداری کنیم.
گرداوری شده توسط آهن اینفو
منابع: دنیای معدن و می متالز